Kroužky lukostřelby ve školách

Proč lukostřelba?

Lukostřelba je sport, který se dá provozovat celý rok, venku i uvnitř. Je vhodná pro každého. Mohou s ní začít děti od útlého věku (a zůstat u ní až do stáří).

A právě pro děti je lukostřelba v podstatě ideální sport.

  • Instinktivní lukostřelba rozvíjí přirozenou koordinaci pohybů.
  • Učí střelce soustředit se na jednu věc.
  • Nutí zklidnit mysl a zpomalit,
  • přitom je to ale dobrodružná a adrenalinová zábava.

Chcete dětem dopřát netradiční a dobrodružné sportovní vyžití?

Jak probíhají lukostřelecké Kroužky

Velikost skupiny

Počet dětí v kroužku je dán primárně velikostí tréninkového prostoru a může se na každé škole lišit. V případě většího počtu zájemců se může kroužek konat v několika termínech.

Délka lekce

Lekce v kroužcích probíhají většinou 1 vyučovací hodinu. Děti bývají rozdělené do dvou skupin – jedna střílí a druhá se věnuje jiným činnostem (hrám trénujícím míření, kompenzačnímu cvičení apod.) Během lekce se skupiny několikrát vystřídají.

Trenéři

Na každé lekci jsou minimálně 2 trenéři.

Vybavení

Na trénincích jsou k dispozici luky s různou sílou nátahu. Pro každého vybíráme luk s ohledem na věk, konstituci a zkušenost střelce. Není tedy potřeba předem žádné vybavení pořizovat.

Terče

Intuitivní lukostřelba je zaměřená na schopnost trefit cíl v různých podmínkách. Proto střílíme na různé terče – od klasických papírových terčů až po realistické 3D modely zvířat v životní velikosti.

Reference

Lukostřelecký kroužek perfektně zapadl do koncepce naší školy Labyrinth, která podporuje rozmanitost, odlišnost a vnitřní motivaci.

Kroužek je moc zábavný, syn si pochvaluje pohodovou atmosféru a sympatické lektory (všechny). Vnímá svoje rychlé zdokonalování ve střelbě i možnost běhat a zabavit se i jinak v průběhu kroužku. Baví ho soutěže a výzvy.

Jako rodič vnímám zapálené lektory – ocenila jsem organizaci víkendové střelby v lese nad rámec kroužku. Umožnilo mi to nahlédnout co se syn naučil. Také jsem nadšená, že za dobrého počasí kroužek probíhá venku.

Adam je v lukostřelbě moc spokojený. Děkuji i za příměstský tábor. Adam do lukostřelby chodí rád.

Momentky z kroužků