Společné tréninky členů

Společné tréninky a aktivity jsou základní činností spolku ŠAKAL Morava. Lukostřelbu trénujeme v Brně (a okolí), ale vyjíždíme na akce a lukostřelecké závody po celé republice.

Nově trénujeme v Bohunicích v areálu Sdružení dobrovolných hasičů.

Jak probíhají lukostřelecké tréninky

  • Trénujeme ve skupinách děti s rodiči, mládež, dospělí a mix.
  • Podle ročního období a počasí se tréninky konají venku (areál SDH Brno-Bohunice) nebo v interiéru (např. v Domu rytířských ctností).
  • Na trénink nemusíte mít vlastní vybavení – k vypůjčení jsou luky různého typu a síly. Můžete si postupně vyzkoušet, jaký luk vám nejvíc vyhovuje a teprve potom si pořídit vlastní.
  • Na trénincích jsou kvalifikovaní trenéři a instruktoři. Primárně se věnujeme instinktivní lukostřelbě, je to proto hlavně na vás. Trenéři vám rádi poradí a opraví vás, ale nečekejte klasický sportovní dril.
  • Věnujeme se i teorii a technice, primární je ale střelba. Zkoušíme různé situace, měníme podmínky, simulujeme různé pozice. Oblíbená je např. jízdní lukostřelba z koně (tedy gymnastického).
  • Důraz klademe na zdravotní stránku sportu a věnujeme vekou pozornost kompenzačním cvikům. Mezi našimi trenéry je i fyzioterapeutka.

Reference

Moc děkuji za vedení celý minulý semestr, Tobě Franto i Peti. Bylo to fajn, pohodové a opět mě to vrátilo k luku. Takže super-skvělé.

Loni jsem chodila a bylo to super. Dobře se naučíte základy, ošaháte si různé typy luků a vyzkoušíte srandy, jako je třeba rychlostřelba, ústupová střelba, nebo střelba na 3D terč. Podle mě dobrá průprava na střílení v terénu (3D), jízdní lukostřelbu, či střílení jen tak pro vlastní potěšení. Jednoznačně doporučuji!

Kde působíme

Bohunice

venkovní tréninky, děti, mládež, dospělí, školy, teambuildingy

Venkovní areál SDH Bohunice, Ukrajinská 678/2, Brno-Bohunice

Sbor dobrovolných hasičů v Brně - Bohunicích na mapy.cz

Dům Rytířských ctností

tréninky uzavřených skupin, školní akce propojené s šermem a bojovým uměním

Hermannova 65/3, Brno-Starý Lískovec

Dům rytířských ctností na mapy.cz

Přírodní areál Zlobice

příměstské tábory, teambuildingy, individuální výuka

Malhostovice ev. č. 67

Přírodní areál Zlobice na mapy.cz